7 причин вивчати англійську
мову вашим дітям і вам
Всім привіт!

Давайте поговоримо про англійську.

«Англійська мова потрібна всім!» - Так я думала, коли вчилася в Київському національному лінгвістичному університеті. Адже вона була потрібна мені і моїм однокурсникам, тому що англійська нам подобалася і з нею ми пов'язали нашу майбутню професію. Читати книги в оригіналі, цікава система і структура мови, стільки маленьких і вагомих особливостей, нескінченний світ морфем, слів, речень і текстів.

Але навіть тепер, після 15 років роботи викладачем англійської, мені все ще доводиться зустрічати людей, які задають мені запитання: «Навіщо я повинен вивчати англійську мову?»

По-перше, не повинні. У цьому світі ніхто нічого нікому не винен. Все, що ви робите, робіть від душі і тільки за власним бажанням. Перевірено.

По-друге, вважаю частиною своєї роботи надихати на правильні справи. А вивчення англійської - це дуже правильне справа. Отже, найпоширеніші причини, за якими до мене звертаються все нові і нові учні (можливо саме вони стануть мотивацією до дії і для вас):

1. Подорожі. Вивчення мови допомагає під час подорожей. Ось уявіть, ви приїхали в одну з Європейських країн або зважилися на дуже сміливий вчинок - обійшлися без туристичного агентства і замовили все необхідне для поїздки самі. Що ж, без англійської мови вам просто не обійтися. Пересування по місту на заході просто неможливе без знань іноземної мови.

2. Працевлаштування. Інша причина вивчення англійської полягає в тому, що знання мови може сприяти подальшому працевлаштуванню. Але в даний час навіть студенти з хорошим знанням англійської мови відчувають труднощі в пошуку роботи. Давайте подивимося правді в очі! Англійська мова нечасто потрібна при влаштуванні на роботу. Деякі роботодавці все ж приймають на роботу студентів з хорошим знанням англійської, і тоді у майбутніх працівників з'являється можливість працювати за кордоном і розмовляти англійською. Таким чином, вивчення англійської мови може сприяти кар'єрному росту.


3. Освіта. Чотири п'ятих інформації, що міститься в банках даних комп'ютерів усього світу, записано англійською мовою. Майже всі важливі книги або статті з'являються друком або англійською мовою або перекладаються англійською. Такі ресурси, як Coursera, edeX, Khan Academy і т.д. пропонують безкоштовні курси від найбільш іменитих університетів світу і всі вони англійською.

4. Культура. Нам необхідний натхненний вплив театру Шекспіра, кіно, лондонських мюзиклів, п'єс Бернарда Шоу, новел Джойса, і навіть американських фільмів трилерів - "бо не хлібом єдиним живе людина". Знання мов розвиває і збагачує особистість, дозволяючи, з вивченням нової мови, мовбито знайти "другу душу". У пам'яті кількох поколінь зберігаються пісні Beatles англійською мовою, що зробили великий вплив на музичну культуру двадцятого століття. У кожному будинку від Сантьяго до Бангкока, сьогодні є мультфільми, навчальні комп'ютерні програми або комп'ютерні ігри з англійським інтерфейсом.

5. Доступність. Чи важко опанувати англійську мову? Можна сказати, що дуже легко. Два важливі чинники сприяють легкості вивчення англійської: по-перше, всюди в рекламі і по телебаченню ми бачимо і чуємо новини і рекламу на англійській мові, а по-друге, найкраще розроблені методи викладання англійської мови – іноземцями. Вимова, інтонація і граматика не принесуть нам великих труднощів.

6. Поліглот. Але ось буває і по-іншому. Іноді зустрічаються дуже цікаві люди. Їм хочеться знати не одну, і не дві мови, а п'ять, шість або навіть більше. Таких, до речі, не багато! Але, уявіть собі, що ви поліглот, а це значить - зовсім неординарна особистість. Мотивація для тих, хто хоче чимось виділятися!

7. Все, що ви робите - робіть добре. Але, і тут виникає сумнів. Ну, кого в наш час здивуєш знанням англійської мови. А я готова заперечити. Вивчіть англійську мову добре, користуйтеся нею правильно, позбудьтеся від купи нікому не потрібних помилок. У мене відразу виникає питання: «Вам приємно спілкуватися з неграмотною людиною?» Мені – ні! Так будьте ж грамотні і в спілкуванні англійською теж.

І перейдемо до найголовнішого. За два місяці вивчити англійську неможливо. Але вчити її 10 років теж не має сенсу. Виберіть хорошу школу, а ще краще знайдіть грамотного викладача, який буде допомагати вам підтримувати вогник цікавості до мови, як можна довше. Адже це ціла частина життя, яка може стати гарним захопленням з позитивними результатами.

Удачі всім вам,

Ваша Юлія Бєлова
Made on
Tilda