Коли я почала вивчати матеріали для того, щоб почати розмову про сучасні тенденції освіти в світі, то знайшла багато статей. Але всі вони виявилися дуже нудними і академічними.
Всім доброго дня!

Хотіла з вами поспілкуватися про тенденції в освіті.

Що відбувається з освітою у світі?
(частина 1)
Коли я почала вивчати матеріали для того, щоб почати розмову про сучасні тенденції освіти в світі, то знайшла багато статей. Але всі вони виявилися дуже нудними і академічними. А так хочеться зробити цю розмову простою, зрозумілою і цікавою. У світі відбувається всього дуже багато, світ змінюється, і підходи до освіти теж змінюються. Тому наша школа і називається школою майбутнього, адже ми хочемо втілити краще з того, що пропонує нам світ.

Я не знайшла, те що шукала і вирішила подумати про вас дорогі батьки і написати статтю-розмову, щоб ви не загубилися складних термінах.

Тож почнемо:

Навчання за допомогою технологій. Наші діти сьогодні спілкуються на ти зі всілякими гаджетами. Чому б нам з вами не використовувати це їхнє вміння на благо і не запропонувати їм завантажити додатки, які допоможуть їм вчитися. LingvaLeo - один з найкращих прикладів в цьому. Він допомагає вивчати англійську в будь-який вільний час. А що найголовніше - це гра, що вчить. Думаю, вона буде цікава як дітям, так і дорослим (в нашому блозі обов'язково з'явиться стаття про те, які сайти і додатки найкраще допоможуть у навчанні).

Персоналізація навчання. Все індивідуальне має великий успіх і це зрозуміло. У класах повинна бути невелика кількість учнів. Тільки так можна приділити увагу кожній дитині, попрацювати з нею, щоб дитина, нарешті, розібралася з тим, що вона не змогла вловити з самого початку. Адже якщо ти чогось не зрозумів, потім не запитав (через сором'язливість, наприклад), втратив нитку розмови - інтерес відразу згасає. Щоб цього не сталося, в наших групах всього по 5 -7 чоловік. Не більше.

Використання досягнень з вивчення роботи мозку. Звучить трохи складно і лячно. Але і тут немає нічого страшного. Адже що може бути страшного в тому, що навчання має бути веселим і цікавим. Вчені, після довгих досліджень, стверджують, що емоційне навчання приносить найкращий результат. А робити красиві і різнокольорові записи - це легко і просто. З наукової точки зору саме такий підхід допоможе структурувати отримані знання найкраще (в розділі «Блог для дітей» ви знайдете корисну статтю. Вона наочно показує, як можна робити конспекти яскравими, а заняття захоплюючими).

Масові відкриті онлайн курси (MOOC) - це винахід останніх років. Вони існують як для дітей, так і для дорослих. Такі ресурси як Khan Academy, Edera, Coursera допоможуть вам абсолютно безкоштовно пройти навчальні курси з різних предметів. Їх можна прослуховувати у такому темпі, якому вам захочеться. Хіба це не чудово?

Мені не хочеться, щоб ви втомилися і відразу втратили інтерес до цієї теми, тому на сьогодні вистачить. Але ми обов'язково продовжимо цю розмову.

До скорої зустрічі,

Ваша Юлія Бєлова


Made on
Tilda